Θέματα και Απαντήσεις Πανελλαδικών Εξετάσεων 2016

Από τη σελίδα αυτή μπορείτε να πληροφορηθείτε για τις απαντήσεις – λύσεις στα θέματα όλων των Πανελλαδικώς Εξεταζόμενων Μαθημάτων, τόσο με το νέο όσο και με το παλιό σύστημα πρόσβασης για τις σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Θέματα και Απαντήσεις Πανελληνίων Εξετάσεων 2016

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ 2016

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ 2016

Θέματα και Απαντήσεις Πανελλαδικών 2016

Εδώ θα βρίσκετε τις εκφωνήσεις και τις απαντήσεις στα θέματα όλων των Πανελλαδικώς Εξεταζόμενων Μαθημάτων της Γ’ τάξης του Γενικού Λυκείου καθώς και στα Νέα Ελληνικά και Μαθηματικά της Γ’ τάξης των ΕΠΑ.Λ, από τις 16 Μαϊου. Οι εκφωνήσεις και οι απαντήσεις θα είναι διαθέσιμες όταν οι όροι ΕΚΦ. και ΑΠΑΝΤ. είναι υπογραμμισμένοι.

Δευτέρα 16/5/2016
Νεοελληνική Γλώσσα Γεν. Παιδείας ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Τρίτη 17/5/2016
Νέα Ελληνικά ΕΠΑ.Λ. ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Τετάρτη 18/5/2016
Αρχαία Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ ΣΧΟΛΙΑ
Μαθηματικά Ο.Π. Θετικών Σπουδών & Σπουδών Οικονομίας & Πληρ/κής ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ ΣΧΟΛΙΑ
Πέμπτη 19/5/2016
Μαθηματικά I ΕΠΑ.Λ. ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Παρασκευή 20/5/2016
Μαθηματικά & Στοιχεία Στατιστικής Γεν. Παιδείας ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Ιστορία Γεν. Παιδείας ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Δευτέρα 23/5/2016
Ιστορία Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ ΣΧΟΛΙΑ
Φυσική Ο.Π. Θετικών Σπουδών ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Τετάρτη 25/5/2016
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας Ο.Π. Σπουδών Οικονομίας & Πληρ/κής ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ ΣΧΟΛΙΑ
Παρασκευή 27/5/2016
Βιολογία Ο.Π. Θετικών Σπουδών ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ ΣΧΟΛΙΑ
Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγρ. Περιβάλλον Ο.Π. Σπουδών Οικονομίας & Πληρ/κής ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ ΣΧΟΛΙΑ
Δευτέρα 30/5/2016
Λατινικά Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Χημεία Ο.Π. Θετικών Σπουδών ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Τετάρτη 1/6/2016
Βιολογία Γεν. Παιδείας ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ

ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΩΝ ΕΤΩΝ (Παλαιό Σύστημα)

Παρασκευή 20/5/2016
Βιολογία Γεν. Παιδείας ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Δευτέρα 23/5/2016
Φυσική Θετ. & Τεχν. Κατ. ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Παρασκευή 27/5/2016
Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγρ. Περιβάλλον Τεχν. Κατ. ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ ΣΧΟΛΙΑ
Δευτέρα 30/5/2016
Λατινικά Θεωρ. Κατ. ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Χημεία Θετ. Κατ. ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Τετάρτη 1/6/2016
Νεοελληνική Λογοτεχνία Θεωρ. Κατ. ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ
Αρχές Οργάνωσης & Διοικησης Επιχειρήσεων Τεχν. Κατ. ΕΚΦ ΑΠΑΝΤ

ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι σύνδεσμοι μετάβασης (links) ΕΚΦ. και ΑΠΑΝΤ., όταν ενεργοποιούνται, δεξιά από κάθε μάθημα, οδηγούν σε αρχεία PDF που μπορούν να προβληθούν και να εκτυπωθούν μέσω του Acrobat Reader. Εάν δεν τον έχετε ήδη εγκαταστήσει, μπορείτε να τον κατεβάσετε από τον παραπάνω σύνδεσμο μετάβασης.

Εάν αντιμετωπίσετε προβλήματα στην απευθείας προβολή/εκτύπωση των παρακάτω αρχείων, μπορείτε να κάνετε δεξί κλικ πάνω στο όνομα του αρχείου που σας ενδιαφέρει και να επιλέξετε την εντολή «Αποθήκευση». Με αυτό τον τρόπο θα κατεβάσετε το εν λόγω αρχείο στον υπολογιστή σας, και μετά μπορείτε να το ανοίξετε μέσω του Acrobat Reader.

Το σύνολο του περιεχομένου της ιστοσελίδας που διατίθεται στους επισκέπτες είναι αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση ή επανεκπομπή του, σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας.

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των φροντιστηρίων αξία στο Facebook, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.