Καθορισμός αριθμού μαθητών που θα πραγματοποιήσουν Μαθητεία – Πρακτική Άσκηση σε φορείς του Δημοσίου Τομέα

Δημοσιεύθηκε σε ΦΕΚ τ. Β΄ (4272/6/12/2017) η τροποποίηση και συμπλήρωση της με αριθμ. 45299/751/2017 απόφασης των Υπουργών Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης σχετικά με «Καθορισμό αριθμού μαθητών της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΠΑ.Σ., ΕΠΑ.Λ – Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας και ΙΕΚ) που θα πραγματοποιήσουν Μαθητεία – Πρακτική Άσκηση σε φορείς του Δημοσίου Τομέα κατά το σχολικό έτος 2017-2018 (Β΄ 3476)», μετά από προτάσεις των οικείων φορέων. Με την απόφαση αυτή προστίθενται 1024 νέες θέσεις μαθητείας σε φορείς του δημόσιου τομέα.

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων αξία στο Facebook, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.