Τράπεζα Θεμάτων Περιόδου 2014-2021 από το Φροντιστήριο αξία

τράπεζα θεμάτων

Η Τράπεζα Θεμάτων ανανεώθηκε με τα φετινά Θέματα και τις Λύσεις του σχολικου ετους 2021!

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε όλα τα θέματα της Τράπεζας Θεμάτων έτσι όπως αυτά προτάθηκαν από τις αρμόδιες επιτροπές κατά το σχολικό έτος 2021 και το σχολικό έτος 2014-2015, καθώς και ενδεικτικές απαντήσεις. Οι ενδεικτικές απαντήσεις που αφορούν την περίοδο 2014-2015 έχουν δοθεί από τους καθηγητές των Φροντιστηρίων μας, ενώ οι απαντήσεις του 2021 είναι απευθείας από το ΙΕΠ (Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής).

Παρόλο που ο θεσμός της Τράπεζας Θεμάτων δεν τελεσφόρησε και δεν βρήκε τελικά εφαρμογή στο Νέο Λύκειο που σχεδιαζόταν την περίοδο αυτή, ωστόσο ο όγκος και ο πλούτος των Θεμάτων ανά διδακτικό αντικείμενο που περιέχει, προσφέρει στους μαθητές των δύο πρώτων τάξεων του Λυκείου τη δυνατότητα να εμπλουτίσουν τη γνώση τους και να προετοιμαστούν επαρκώς για τις εξετάσεις τους στα αντικείμενα αυτά.

Για τη γρήγορη αναζήτηση των θεμάτων με βάση τον κωδικό τους, είναι απαραίτητο να εισέλθετε προηγουμένως στο αντίστοιχο «Μάθημα – Αντικείμενο» κάθε τάξης.
Στη συνέχεια μέσα από το εικονίδιο αναζήτησης, πληκτρολογήστε τον κωδικό του θέματος.
Scroll To Top

TypeΠΕΡΙΓΡΑΦΗΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑSize

dir
2014-2020