Ανακοίνωση σχετικά με τα μέτρα προφύλαξης για τον κορωναϊό

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Όμιλος Φροντιστηρίων αξία συμβάλλοντας στην προάσπιση και τήρηση της Δημόσιας Υγείας, συμμορφώνεται πλήρως με την  Κοινή Απόφαση των υπουργών Παιδείας και Υγείας, που προβλέπει την αναστολή των υπηρεσιών των Φροντιστηρίων Μέσης Εκπαίδευσης καθώς και των υπόλοιπων εκπαιδευτικών δομών της χώρας, για το προσεχές διάστημα.

Πιο συγκεκριμένα από τις 11 Μαρτίου 2020 και για τις επόμενες δύο εβδομάδες, στο πλαίσιο των προληπτικών μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωναϊού, ο Όμιλος μας αναστέλλει όλες τις εκπαιδευτικές δραστηριότητες που σχετίζονται με τη δια ζώσης παρακολούθηση των μαθημάτων στο χώρο των Φροντιστηρίων μας, καθώς και οποιαδήποτε άλλη δράση μας που αφορά στη συνάθροιση κοινού στις εγκαταστάσεις μας, όπως τα προγραμματισμένα ανακεφαλαιωτικά διαγωνίσματα της περιόδου αυτής.

Οι Γραμματείες των Φροντιστηρίων μας θα λειτουργούν κανονικά κατά το διάστημα αυτό.

Άμεσα θα σας ενημερώσουμε  αναλυτικά  σχετικά με το σχέδιο που έχει εκπονήσει ο Όμιλος μας, για την τήρηση των καθηκόντων των μαθητών μας κατά το προσεχές διάστημα.

Για οποιοδήποτε ζητούμενο ή απορία, επικοινωνήστε άμεσα μαζί μας.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία σας.

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων «αξία» στο Facebook ή Follow στο Instagram, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.