Ανακοίνωση Χρονοδιαγράμματος Ενεργειών Ομίλου «αξία»

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Στη δύσκολη αυτή συγκυρία για όλους μας, οι εμπλεκόμενοι στον Όμιλο αξία – Διεύθυνση, Υπεύθυνοι Λειτουργίας, Διευθυντές Σπουδών, Καθηγητές, Υποστηρικτικό Προσωπικό- εργαζόμαστε απρόσκοπτα έτσι ώστε κάθε μαθητής του Ομίλου να λάβει τη μέγιστη δυνατή υποστήριξη. Στο πλαίσιο αυτό εκπονούμε πλάνο στοχευμένων ενεργειών με στόχο την ουσιαστική και όχι την προσχηματική εκπαιδευτική παροχή.

Στις παρακάτω γραμμές συνοψίζουμε το χρονοδιάγραμμα ενεργειών του Ομίλου μας κατά το προσεχές διάστημα:

• Το απόγευμα της Παρασκευής 13 Μαρτίου θα σας κοινοποιήσουμε σύνδεσμο μέσω του οποίου οι μαθητές μας θα μπορέσουν να λάβουν υποστηρικτικό υλικό και φύλλα εργασιών ανά μάθημα, προκειμένου να εργαστούν επιπρόσθετα, πέραν των εργασιών που τους έχουν ήδη ανατεθεί βάσει του ωρολογίου φροντιστηριακού προγράμματός τους. Με τον τρόπο αυτόν θα μπορέσουν να εκμεταλλευτούν τον επιπλέον διαθέσιμο χρόνο που δημιουργείται ελλείψει σχολικών και άλλων παράπλευρων -ενδεχομένως- υποχρεώσεων.
  • Το πρωί της Κυριακής 15 Μαρτίου, στον ίδιο σύνδεσμο θα αναρτήσουμε αναλυτικές τεχνικές και οργανωτικές οδηγίες για την έναρξη των διαδικτυακών μας μαθημάτων, τα οποία στοχεύουμε να πραγματοποιηθούν βάσει του υπάρχοντος εβδομαδιαίου προγράμματος των μαθητών.
  • Εντός της προσεχούς εβδομάδας, θα σας ενημερώσουμε για το πλάνο μας σχετικά με τη διενέργεια των διαγωνισμάτων της τρέχουσας περιόδου και πιο συγκεκριμένα για τους χρόνους και τρόπους ανάθεσης, τήρησης των προβλεπομένων διαδικασιών και αξιολόγησης της τελικής εργασίας.

Σας υπενθυμίζουμε ότι οι Γραμματείες των Φροντιστηρίων μας παραμένουν ενεργές  και για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση σε σχέση με τα παραπάνω, βρίσκονται στη διάθεση σας.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων –γονείς και μαθητές–  για την παράλληλη συνδρομή σας στην τήρηση του εκπαιδευτικού πλάνου μας, κατά την ιδιαίτερη αυτή περίοδο.

Ευχαριστούμε,
Η Διεύθυνση του Ομίλου «αξία»

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων «αξία» στο Facebook ή Follow στο Instagram, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.