Εισαγωγή στη Σχολή Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων 2019-2020

Δημοσιεύτηκε η προκήρυξη εισιτηρίων εξετάσεων για την εισαγωγή σπουδαστών στο Α΄ εξάμηνο σπουδών, στο Τμήμα Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης της Σχολής Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020. Οι εισιτήριες εξετάσεις θα αρχίσουν στις 9 Σεπτεμβρίου 2019, ημέρα Δευτέρα.

Αιτήσεις και δικαιολογητικά
Η εγγραφή των υποψηφίων για τις εισιτήριες εξετάσεις θα πραγματοποιηθεί στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://register.arts.uoi.gr/ από τη Δευτέρα 26 Αυγούστου 2019 έως και τη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2019.
Τα δικαιολογητικά των υποψηφίων υποβάλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος Εικαστικών Τεχνών & Επιστημών της Τέχνης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (Κτήριο Διοίκησης – Μεταβατικό Κτήριο, 1ος όροφος, Πανεπιστημιούπολη 45110, Ιωάννινα) από τη Δευτέρα 26 Αυγούστου 2019 έως και την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου 2019 (σφραγίδα ταχυδρομείου), πληροφορίες στα τηλέφωνα της Γραμματείας: 2651007117 και 2651007183, καθώς και στην ηλεκτρονική διεύθυνση: arts.uoi.gr (e-mail: deanfinearts@uoi.gr και gramarts@uoi.gr).

Δείτε εδώ την αναλυτική προκήρυξη

Δείτε εδώ το λεπτομερές πρόγραμμα των εισιτήριων εξετάσεων

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων «αξία» στο Facebook ή Follow στο Instagram, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.