Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού στο Πολεμικό Μουσείο Αθηνών 24/2/2019

Με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019 το ετήσιο Σεμινάριο Επαγγελματικού Προσανατολισμού, στο Αμφιθέατρο του Πολεμικού Μουσείου Αθηνών με εισηγητή τον σύμβουλο σταδιοδρομίας της διακεκριμένης εταιρείας Employ και συγγραφέα του βιβλίου «Επιλέγω Σπουδές και Επάγγελμα», κ. Κωνσταντίνο Κότιο.

Στην κατάμεστη αίθουσα, δεκάδες μαθητές των σχολείων του Χαλανδρίου, Ψυχικού, Χολαργού, Παπάγου, Νέου Ηρακλείου και των όμορων δήμων, αλλά και πολλοί γονείς επί ένα τρίωρο παρακολούθησαν και φέτος, μία σύγχρονη προσέγγιση του τρόπου επιλογής επαγγελματικής πορείας μέσα από τις επιλογές που προσφέρονται αυτό το σχολικό έτος.

Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού – Εισηγητής ο σύμβουλος σταδιοδρομίας της διακεκριμένης εταιρείας Employ, κ. Κωνσταντίνος Κότιος

Μετά την παρουσίαση ο ομιλητής δέχθηκε πλήθος ερωτήσεων από γονείς και μαθητές, που θέλησαν να μάθουν ειδικές πληροφορίες  που σχετίζονται με τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού, τις ειδικές κατηγορίες, τα επαγγελματικά δικαιώματα των σχολών, τις προοπτικές των επαγγελμάτων κ.ά.

Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού στο Αμφιθέατρο του Πολεμικού Μουσείου Αθηνών 24/2/2019 – Κωνσταντίνος Κότιος

Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού στο Αμφιθέατρο του Πολεμικού Μουσείου Αθηνών 24/2/2019 – Θανάσης Βαλασόπουλος

Σας ευχαριστούμε  για τη συμμετοχή σας,

Η Διεύθυνση του Ομίλου Φροντιστηρίων αξία

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων αξία στο Facebook, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.