Ημερίδα Σταδιοδρομίας – Σεμινάριο Επαγγελματικού Προσανατολισμού στο Ν.Ηράκλειο

Με μεγάλη χαρά, το φροντιστήριο αξία Νέου Ηρακλείου, σας προσκαλεί στην εκδήλωση με θέμα «Επαγγελματική σταδιοδρομία – Σπουδές & Αγορά Εργασίας», που διοργανώνει το φροντιστήριο μας για μαθητές και γονείς. Η εκδήλωση θα λάβει χώρα την Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016 και ώρα 17.00 στον πολυχώρο «ΠΟΛΙΣ», ακριβώς κάτω από το φροντιστήριο, στη διεύθυνση Μαρίνου Αντύπα & Φιλοθέης 69Β.

Με την βοήθεια εξειδικευμένων συμβούλων της εταιρείας συμβουλευτικής «Edujob e-Mentoring», θα παρουσιαστούν αναλυτικά ζητήματα που αφορούν τις σπουδές και το μέλλον των παιδιών, όπως:
Παρουσίαση σχολών και τμημάτων των ΑΕΙ και ΤΕΙ
Διασύνδεση των σπουδών με την αγορά εργασίας
Τα επαγγέλματα του μέλλοντος
Τεχνικές καταπολέμησης άγχους και στρατηγικές επίτευξης στόχων

Είσοδος Ελεύθερη

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των φροντιστηρίων αξία στο Facebook, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.