Ιστορία – Σχολιασμός Θεμάτων Πανελλαδικών 2018 Γ΄Λυκείου

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα Σχόλια στα Θέματα της Ιστορίας (Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών), των Πανελληνίων Εξετάσεων 2018 στα οποία εξετάστηκαν σήμερα Τετάρτη 13/6/2018 οι μαθητές της Γ’ τάξης ΓΕΛ.

Όσον αφορά στην πρώτη ομάδα ερωτήσεων, τα θέματα χαρακτηρίζονται σαφή και βατά εκτός από το Β2.β. Αντίθετα οι πηγές παρουσιάζουν δυσκολίες και ασάφειες ειδικά το Γ1.α που δεν κατατοπίζει τους μαθητές σχετικά με το αντίστοιχο χωρίο του βιβλίου. Η δεύτερη πηγή είναι πιο στρωτή με κάποιες μικρές ίσως δυσκολίες στο Δ1.α ως προς το θέμα της διατύπωσης.
Τομέας Ιστορίας του Ομίλου «αξία»

Ο Όμιλος Φροντιστηρίων «αξία» εύχεται κάθε επιτυχία σε όλους όσοι εξετάστηκαν σε αυτά τα Θέματα!

Για να δείτε τα Θέματα και τις Απαντήσεις των Πανελλαδικώς Εξεταζομένων Μαθημάτων, πατήστε στην εικόνα παρακάτω:

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων αξία στο Facebook, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.