Οδηγίες αποθήκευσης αρχείου αξιολόγησης μαθητών

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ & ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ ΑΡΧΕΙΟΥ:
Για να αποθηκεύσετε επιτυχώς το αρχείο αξιολόγησης μαθητών, είναι απαραίτητο να έχετε εγκαταστήσει στον υπολογιστή σας την τελευταία έκδοση του Adobe Reader DC.

Για να κατεβάσετε το πρόγραμμα Adobe Reader DC, επισκεφθείτε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Το άνοιγμα του αρχείου πρέπει να γίνεται μέσω Adobe Reader DC και όχι από το πρόγραμμα προβολής pdf του λειτουργικού συστήματος.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ:

Η συμπλήρωση της φόρμας θα πρέπει να γίνεται ηλεκτρονικά και ξεχωριστά για κάθε μαθητή σας και να αποστέλλεται μέσω mail στις γραμματείες σε μορφή pdf.

Τα πεδία που χρειάζονται συμπλήρωση είναι: Ονοματεπώνυμο μαθητή-Μάθημα-Διδάσκων Καθηγητής-Τάξη-Ομάδα Προσανατολισμού

Η αποθήκευση του αρχείου θα πρέπει να γίνεται με ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ στην μορφή ΕΠΙΘΕΤΟ-ΟΝΟΜΑ-ΜΑΘΗΜΑ
πχ. «ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-ΓΙΑΝΝΗΣ-ΕΚΘΕΣΗ», «ΣΤΕΡΓΙΟΥ-ΜΑΡΙΑ-ΙΣΤΟΡΙΑ» κτλ…

H Αξιολόγηση της επίδοσης του μαθητή, γίνεται επιλέγοντας του αριθμούς από το 1 (Ελάχιστη) έως το 10 (Άριστη).

Ευχαριστούμε για το χρόνο σας.