Παράταση στις προθεσμίες εξετάσεων των Ανωτέρων Σχολών Χορού και Δραματικής Τέχνης

Με απόφαση του υπουργείου Πολιτισμού, δίνεται παράταση στις προθεσμίες διενέργειας των εξετάσεων των Ανωτέρων Σχολών Χορού (Τμήματα Καθηγητών Χορού και Χορευτών) και των Ανωτέρων Σχολών Δραματικής Τέχνης (Τμήμα Υποκριτικής).

Πιο συγκεκριμένα:

α. Η προθεσμία διεξαγωγής των κατατακτηρίων εξετάσεων σχολ. έτους 2018-2019, παρατείνεται μέχρι 30 Νοεμβρίου 2018.

β. Η προθεσμία διεξαγωγής των επαναληπτικών διπλωματικών εξετάσεων, περιόδου Σεπτεμβρίου, σχολικού έτους 2017-2018 και παρελθόντων ετών, παρατείνεται μέχρι 30 Νοεμβρίου 2018.