Προκήρυξη Πυροσβεστικής για τις Πανελλαδικές του 2017

Δόθηκε στη δημοσιότητα από το Αρχηγείο του Πυροσβεστικού Σώματος η Προκήρυξη για την εισαγωγή στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, το ακαδημαϊκό έτος 2017 – 2018.

Στην προκήρυξη δεν συμπεριλαμβάνεται ο αριθμός των εισακτέων στη Σχολή Ανθυποπυραγών (Αξιωματικών) και στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας. Οι εισακτέοι θα ανακοινωθούν με νεότερη Κοινή Υπουργική Απόφαση, του Υπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, του Αναπληρωτή Υπουργού Εσωτερικών και του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών.

Δείτε αναλυτικά την Προκήρυξη για Εισαγωγή στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, αλλά και τις άλλες προκηρύξεις για εισαγωγή στις σχολές των ενστόλων, μέσω πανελλαδικών εξετάσεων, στο τμήμα «Πανελλαδικές 2017» του εκπαιδευτικού portal https://www.ekp.gr

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων αξία στο Facebook, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.