Ως την Τρίτη για τις ενστάσεις Μετεγγραφών Φοιτητών 2018 – Αναμένονται τα αποτελέσματα των αδελφών φοιτητών

Σύμφωνα με την εγκύκλιο για τις Μετεγγραφές Φοιτητών 2018, θα υποβάλλονται ενστάσεις – αιτήσεις θεραπείας μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής έως και την Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2018. Αναφορικά με τα αποτελέσματα των αιτήσεων για τις μετεγγραφές αδελφών φοιτητών αυτά αναμένονται καθώς το υπουργείο Παιδείας προχώρησε στην επεξεργασία των στοιχείων των αιτήσεων των ειδικών κατηγοριών, μετά την ανακοίνωση των φοιτητών που παίρνουν μετεγγραφή από ΑΕΙ σε ΑΕΙ και υπάγονται στο 15% επί του αριθμού εισακτέων.