Σεμινάριο Επαγγελματικού Προσανατολισμού 2022 | Ειδικά Εστιασμένο στο Γυμνάσιο και στην Α’ Λυκείου

Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος αξία στα πλαίσια της έγκαιρης και έγκυρης ενημέρωσης των μαθητών και των γονέων διοργανώνει WEBINAR επαγγελματικού προσανατολισμού με τίτλο: ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝ σε συνεργασία με την επιστημονική ομάδα της LABORA Σύμβουλοι Εκπαίδευσης (www.labora.gr) και ομιλητή τον Γιώργο Γατούδη, Σύμβουλο Εκπαίδευσης και Καριέρας και Υπεύθυνο Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων της LABORA.

Δείτε το σεμινάριο:

Γιώργος Γατούδης

Ο Γεώργιος Γατούδης ασκεί το επάγγελμα του συμβούλου σταδιοδρομίας στην εταιρεία LABORA και αποτελεί τον επιστημονικό υπεύθυνο όλων των Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων.

Διαβάστε ΕΔΩ το βιογραφικό του συμβούλου σταδιοδρομίας στην εταιρεία LABORA.

Το webinar Επαγγελματικού Προσανατολισμού περιλαμβάνει αναλυτική και στοχευμένη ενημέρωση για μαθητές Γυμνασίου και Α’ Λυκείου, καθώς και για γονείς και εκπαιδευτικούς.

Ενδεικτικά οι θεματικές που θα αναλυθούν είναι οι εξής:

• Οι νέες αλλαγές στο Λύκειο
  • Επαγγέλματα με Μέλλον στην Αγορά Εργασίας με τα νέα δεδομένα της πανδημίας
  • Ομάδες Επαγγελμάτων ανά Επιστημονικό Πεδίο
  • Κριτήρια Επιλογής Σπουδών: Πώς να διαλέξω επιστημονικό πεδίο;
  • ΓΕΛ και ΕΠΑΛ: Τι να Επιλέξω;
  • Τύποι Προσωπικότητας και Επαγγέλματα: Πως θα βρω αυτό που μου ταιριάζει;
  • Επίλυση αποριών κοινού

Κατά τη διάρκεια του webinar ο εισηγητής θα απαντήσει στις δικές σας ερωτήσεις και τους προβληματισμούς σας αναφορικά με τις Πανελλήνιες, τις σχολές και τα επαγγέλματα.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί:
Σάββατο 14/05/2022, Ώρα: 18:30

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ

Για να παρακολουθήσει κάποιος το σεμινάριο, πρέπει να συμπληρώσει την παρακάτω φόρμα και θα λάβει δύο ημέρες πριν την εκδήλωση, τον κατάλληλο σύνδεσμο για να συνδεθεί την ώρα του σεμιναρίου:

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ