Αποτελέσματα Β΄ κατανομής Πανεπιστημίου Κύπρου 2019-2020

Η Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας (ΥΣΦΜ) του Πανεπιστημίου Κύπρου ανακοινώνει πιο κάτω τα αποτελέσματα των Ελλαδιτών υποψηφίων που έχουν εξασφαλίσει θέση στη Β’ Κατανομή για το ακαδημαϊκό έτος 2019/20.

• Φοιτητές οι οποίοι έχουν βελτιώσει τη θέση τους από την Β’ κατανομή και έχουν ήδη συμπληρώσει ηλεκτρονικά την αίτηση εγγραφής:
Οι φοιτητές που έχουν ήδη συμπληρώσει ηλεκτρονικά την αίτηση εγγραφής τους και βελτίωσαν τη θέση τους με βάση την κατανομή που φαίνεται πιο κάτω, δε χρειάζεται να προβούν σε οποιεσδήποτε ενέργειες. Η βελτίωση της θέσης θα γίνει αυτόματα από το σύστημα της ΥΣΦΜ. Θα πρέπει όμως είτε να εγγραφούν στα μαθήματα ηλεκτρονικά την Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου 2019 σύμφωνα με το πρόγραμμα προσθαφαιρέσεων www.ucy.ac.cy/aasw ή να προσέλθουν στα Γραφεία της ΥΣΦΜ, για να γίνει η αλλαγή στα μαθήματά τους.

• Φοιτητές οι οποίοι έχουν εξασφαλίσει θέση για πρώτη φορά:
Όσοι έχουν εξασφαλίσει θέση για πρώτη φορά στο Πανεπιστήμιο Κύπρου με βάση την κατανομή που φαίνεται πιο κάτω, θα πρέπει να κρατήσουν τη θέση τους ηλεκτρονικά στη διεύθυνση http://www.ucy.ac.cy/aasw επιλέγοντας το σύνδεσμο ‘Κράτηση Θέσης’, από σήμερα Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου 2019 μέχρι τη Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου 2019. Στη συνέχεια θα πρέπει να προσέλθουν στα γραφεία της ΥΣΦΜ, για να εγγραφούν στα μαθήματα. Τα αποτελέσματα για εισδοχή στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου βρίσκονται στην ιστοσελίδα www.cut.ac.cy/studies .

Πατήστε εδώ για να δείτε τις βάσεις εισαγωγής στο Πανεπιστήμιο Κύπρου με τη Β’ Κατανομή, καθώς επίσης όλες τις λεπτομέρειες για την αίτηση κράτησης θέσης, τη στέγαση και τη σίτιση.

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων «αξία» στο Facebook ή Follow στο Instagram, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.