Εισαγωγή στη Σχολή Καλών Τεχνών του Παν. Δυτικής Μακεδονίας 2019-2020

Δημοσιεύτηκε η προκήρυξη εισιτηρίων εξετάσεων για την εισαγωγή σπουδαστών στο Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020. Η υποβολή των δικαιολογητικών για συμμετοχή στις εισιτήριες εξετάσεις του Τμήματος θα πραγματοποιείται μέχρι και 10 Σεπτεμβρίου 2019. Τα δικαιολογητικά των υποψηφίων είναι:
α) Αίτηση συμμετοχής.
β) αντίγραφο Απολυτήριου Λυκείου
γ) δύο (2) μικρές φωτογραφίες του υποψηφίου (τύπου ταυτότητας)
δ) αντίγραφο ταυτότητας

Εάν τα δικαιολογητικά σταλούν με ταχυμεταφορές πρέπει η αίτηση να είναι επικυρωμένη για το γνήσιο της υπογραφής και ο υπάλληλος που θα τα καταθέσει να έχει εξουσιοδότηση να παραλάβει το δελτίο υποψηφίου για να το στείλει στον/στην υποψήφιο/α. Η αίτηση συμμετοχής στις εξετάσεις είναι έντυπη και χορηγείται στους υποψηφίους/στις υποψήφιες από το Τμήμα. Σε κάθε υποψήφιο/α παραδίδεται πριν από τις εξετάσεις «Δελτίο ταυτότητας υποψηφίου/ας» το οποίο φέρει επικυρωμένη τη φωτογραφία, αναγράφει τα ατομικά στοιχεία και έχει υπογραφεί από το γραμματέα του Τμήματος.
Τέλος, η διεξαγωγή των εισιτηρίων εξετάσεων θα πραγματοποιηθεί κατά τις 23-25 Σεπτεμβρίου 2019.

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των Φροντιστηρίων «αξία» στο Facebook ή Follow στο Instagram, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.