Η 4η Νομική Σχολή είναι γεγονός!

Το Πανεπιστήμιο Πατρών γιόρτασε τα 54 χρόνια λειτουργίας του. Στους εορτασμούς ανακοινώθηκε και η ίδρυση της 4ης Νομικής Σχολής στο Πανεπιστήμιο Πατρών. Την απόφαση πήρε ο πρωθυπουργός μαζί με τον υπουργό παιδείας Κώστα Γαβρόγλου και ανακοινώθηκε από την πρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών Βενετσάνα Κυριαζοπούλου.

Την Παρασκευή 30/11/2018 στους εορτασμούς που έγιναν στο συνεδριακό κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών η κυρία Βενετσάνα Κυριαζοπούλου δήλωσε: «Κατά το προχθεσινό ραντεβού που είχα στο υπουργείο Παιδείας, ο υπουργός Κώστας Γαβρόγλου που είπε ότι είναι απόφαση του Πρωθυπουργού και δική του να ανοίξει η Νομική Σχολή στην Πάτρα. Μάλιστα με εξουσιοδότησε να το ανακοινώσω στη χθεσινή μας εκδήλωση».