Θέματα και Απαντήσεις Πανελλαδικών Εξετάσεων 2017

Από τη σελίδα αυτή μπορείτε να πληροφορηθείτε για τις απαντήσεις – λύσεις στα θέματα όλων των Πανελλαδικώς Εξεταζόμενων Μαθημάτων, τόσο με το νέο όσο και με το παλιό σύστημα πρόσβασης για τις σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Θέματα και Απαντήσεις Πανελληνίων Εξετάσεων 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ 2017

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ αξία

Θέματα και Απαντήσεις Πανελλαδικών 2017

Εδώ θα βρίσκετε τις εκφωνήσεις και τις απαντήσεις στα θέματα όλων των Πανελλαδικώς Εξεταζόμενων Μαθημάτων της Γ’ τάξης του Γενικού Λυκείου καθώς και στα Νέα Ελληνικά και Μαθηματικά της Γ’ τάξης των ΕΠΑ.Λ, από τις 16 Μαϊου. Οι εκφωνήσεις και οι απαντήσεις θα είναι διαθέσιμες όταν οι όροι ΕΚΦ. και ΑΠΑΝΤ. είναι υπογραμμισμένοι.

ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΥΣΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2017
Ημερήσιων και Εσπερινών Γενικών Λυκείων

Τρίτη 6/6/2017
ΕΚΦΩΝΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΧΟΛΙΑ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ (Νέα Ελληνική Γλώσσα) ΕΠΑ.Λ.
Τετάρτη 7/6/2017
ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ Γεν. Παιδείας
Πέμπτη 8/6/2017
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (Άλγεβρα) ΕΠΑ.Λ.
Παρασκευή 9/6/2017
ΑΡΧΑΙΑ Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ο.Π. Θετικών Σπουδών & Σπουδών Οικονομίας & Πληρ/κής
Δευτέρα 12/6/2017
ΙΣΤΟΡΙΑ Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών
ΦΥΣΙΚΗ Ο.Π. Θετικών Σπουδών
ΑΠΑΝΤ
ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ Ο.Π. Σπουδών Οικονομίας & Πληρ/κής
Τετάρτη 14/6/2017
ΛΑΤΙΝΙΚΑ Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών
ΧΗΜΕΙΑ Ο.Π. Θετικών Σπουδών
ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ Ο.Π. Σπουδών Οικονομίας & Πληρ/κής
Παρασκευή 16/6/2017
ΒΙΟΛΟΓΙΑ Ο.Π. Θετικών Σπουδών
ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γεν. Παιδείας
Δευτέρα 19/6/2017
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ Γεν. Παιδείας
ΙΣΤΟΡΙΑ Γεν. Παιδείας
ΑΠΑΝΤ

ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι σύνδεσμοι μετάβασης (links) ΕΚΦ. και ΑΠΑΝΤ., όταν ενεργοποιούνται, δεξιά από κάθε μάθημα, οδηγούν σε αρχεία PDF που μπορούν να προβληθούν και να εκτυπωθούν μέσω του Acrobat Reader. Εάν δεν τον έχετε ήδη εγκαταστήσει, μπορείτε να τον κατεβάσετε από τον παραπάνω σύνδεσμο μετάβασης.

Εάν αντιμετωπίσετε προβλήματα στην απευθείας προβολή/εκτύπωση των παρακάτω αρχείων, μπορείτε να κάνετε δεξί κλικ πάνω στο όνομα του αρχείου που σας ενδιαφέρει και να επιλέξετε την εντολή «Αποθήκευση». Με αυτό τον τρόπο θα κατεβάσετε το εν λόγω αρχείο στον υπολογιστή σας, και μετά μπορείτε να το ανοίξετε μέσω του Acrobat Reader.

Το σύνολο του περιεχομένου της ιστοσελίδας που διατίθεται στους επισκέπτες είναι αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση ή επανεκπομπή του, σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας.

Μείνετε συντονισμένοι, κάνοντας like στην σελίδα των φροντιστηρίων αξία στο Facebook, για να ενημερώνεστε άμεσα σχετικά με όλα τα εκπαιδευτικά νέα.